Stříhání králíků i drápků

Máte
doma dlouhosrstého králíčka, který nutně potřebuje odbornou úpravu,
navštivte náš salón, my se o něho s láskou postaráme. Nabízíme stříhání srsti a drápků, čištění pachových žlázek (nutné alespoň jednou za půl roku).
Srst
zvířete upravíme podle Vašich představ, zbavíme nevzhledných a jemu
nepříjemných dredů a zplstnatělé srsti, dále rozčešeme a dle potřeby
vyčistíme pachové žlázy. Pokud je třeba prostříháme i hmatový čenich. Srst
se nikdy nestříhá až na kůži, jelikož králík má tři různé typy chlupů,
které zaručují termoregulaci. Proto se králíci nekoupou, aby
neprochladli (vyjímečně jen kolem řitního otvoru, pokud se úplně
neočistí sami). Po ostříhání není srst úpně hladká a rovná, k dorovnání
dochází cca až po 14 dnech, kdy se srst samovolně vyrovná.
Lokalita - Teplice v Čechách.
Důležité informace:
1) Na stříhání je třeba se objednat buď sms nebo tel. 704 873 942 nebo 601 282 278. Nebo napište na email dogtherapybaronesa@seznam.cz
a my se Vám ozveme. Většinou dostanete termín do 2-5 dnů. Stříhání trvá 1 - 2,5 hodiny, podle zanedbání srsti a zda je třeba stříhat i čeníšek. Čas Vám povíme, až uvidíme králíčka.
Kůže králíka je tenká a jemná. Srst se dělí dle tloušťky chlupů na pesíky, polopesíky a podsady. Králík nemá potní žlázy, teplotu si reguluje pomocí uší. Má jen pachové žlázy. Králík mění srst (líná) dvakrát ročně, v této době je třeba srst pravidelně vyčesávat.
2) Obecně lze doporučit štříhání králíčkům se sklony k zacuchávání srsti. Předejít se tomu dá pravidelným vyčesáváním srsti hlavně kolem zadečku a pod předními a zadními packami. Pokud je srst již zacuchaná a česat nejde, je stříhání nutné, neboť kůže pod ní nemůže dýchat, vznikají kožní problémy a králíček se trápí. (Představte si, že Vás něco svědí a nemůžete se podrbat, protože se ke kůži králíček přes dredy nedostane).
3) Stříhání probíhá bez majitele, jelikož je třeba králíčka udržet v klidu a kdyby byl u toho majitel, tak by ho cítil a byl by neklidný a chtěl k němu. Samozřejmě má v salónu k dispozici vodu, seno a granulky.
4) U dlouhosrstých králíčků je stříhání nutností, jelikož jim na zacuchaných chlupech u zadečku zůstávají bobečky, na zapařené kůži se mohou držet kvasinky a plísně (obojí přenosné na člověka), v letních měsících hrozí nakladení vajíček much. Sříhání srsti zamezuje také tomu, aby králíček neviděl přes ofinu, měl jemné chlupy v očích (časté záněty očí), dýchacím ústrojí a trávicím ústrojí a ucpala se mu tak střeva.
5) Za 2 - 3 měsíce bude mít srst zase maximální délku. Králíčka je třeba prvně ostříhat, když se mu začnou tvořit dredy a nevidí přes chlupy.
6) Králíčka přivezte v přepravce, papírové krabice nejsou vhodné, v zimě zabalte přepravku do malé deky, aby nenastydl. V autě, deku sundejte, ať může dýchat. V létě dejte přes přepravku mokrou utěrku (nekapající). Aby jej chladila. Pozor na klimatizaci, zvíře může nastydnout, rýma je pro králíčky smrtelná. Do přepravky mu dejte pamlsky a vezměte mu s sebou vodu, aby se mohl napít při dlouhé cestě. Králík nikdy nesmí hladovět.